Oczyszczalnie przydomowe coraz mniej popularne

Ostatnio co słyszę rozmowy z kimkolwiek budującym dom odnośnie kanalizacji to coraz częściej słyszę negatywne opinie odnośnie oczyszczalni przydomowych, poniżej najczęstsze narzekania dotyczące oczyszczalni:

  1. Mam teren gliniasty – oczyszczalnia nie wchodzi w grę
  2. Mam teren gliniasty – oczyszczalnia nie ma jak odprowadzać wody
  3. Nie będę mógł nigdzie pojechać bo oczyszczalnia potrzebuje cały czas dopływ ścieków
  4. Przykre zapachy – słyszałem że jeden dom weselny zbankrutował bo tak capiło z oczyszczalni że nikt nie chciał tam rezerwować wesel.
  5. Oczyszczalnia zużywa prąd a i tak ją trzeba czyścić.

Odnośnie punktu pierwszego i drugiego to fakt, też bym nie mógł na swojej działce założyć takiej oczyszczalni – 3 punkt też jest prawdą ale przecież po przyjeździe na boga można zapewne taką oczyszczalnie ponownie uruchomić. Co do punktu 4 i 5 to zapewne to mit a może prawda, ktoś tam źle oczyszczalnie zrobił i fama się rozniosła.

Ale ostatnio natknąłem się na ciekawy artykuł gdzie ktoś też zauważył że zainteresowaniami oczyszczalniami maleje, nawet możecie to sami sprawdzić wpisując w google trend frazę oczyszczalnie przydomowe, sami sprawdźcie: https://trends.google.pl/trends/explore?q=oczyszczalnie%20przydomowe&geo=PL

Tylko nie zapomnijcie ustawić suwaka na maksymalny okres czasu, zobaczycie tam takie coś jak na zdjęciu poniżej: 

Zdjęcie pobrałem z tego samego portalu budowlanego, nie chciało mi się go wycinać jeszcze raz. Dziękuje za to że mogłem sobie skrobnąć parę trzy. Pozdrawiam

Jedna myśl na temat “Oczyszczalnie przydomowe coraz mniej popularne”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *